SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Tekök 9851386
nr 985 1386
Tekök
nysilver, 1800-tal
Kondition: skadad
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 5 oktober 2015
kl 18:47:57
150 kr
300 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.